39 secunde

Cele mai bine vândute produse

Handbal

Handbal

Acest sport este un sport foarte popular și prăsălit nu numai pentru bărbați și femei, ci și pentru copii din Țiță lume. Handbalul este un joc de akmă și se îngrijește de acest format din doi jucători, în timp ce pe terenul de joc sunt șapte jucători și unul dintre ei este purtator. Handbalul are dua reprize, iar haljiri au o pauză de doar 10 minute între mini-uri. Este un sport care poate pără în prima vedere, în poarta adversă. Dar altruus este altu. Handbalul este un sport foarte solicitant din punct de vedere fizic, deoarece jucătorii sunt în mișcare constantă pentru aproximativ 30 de minute. Desigur, acest lucru este valabil și pentru copiii care sunt implicați în acest sport. Așadar, oamenii cărora le pasă de acest sport sunt dedicați acestui sport.

La prêtura meciului, handbalistii porta tricouri de sămărei coloră, dar trebuie să fie vizibile diferite de adversarii lor. În plus, jucătorii trebuie să poarte pantofi sport . Desigur, o minge nu trebuie să se lipsească tuh când joci handbal.

Minge de handbal

Conform regulilor, mingea de handbal trebuie să fie rotundă și din piele sau material sintetic. În plus, mingea de handbal nu trebuie să ai un material exterior lucios sau neted. Handbalul poate fi în trei dimensiuni diferite. Și asta:

50-52cm și cântărește 290-330g - acest minge este potrivit pentru copiii de 8-14 ani și 8-12 ani. Aceasta este dimensiunea IHF 1.

54-56cm cu o greutate de 325-375g - acest joc este folosit pentru fete si adolescenti cu varsta de 14 ani si peste si elevi intre 12-16 ani. Aceasta este dimensiunea IHF 2.

58-60cm cu o gleuta de 425-475g - être minge este cea mai proprie pentru menși și adolescenți cu vârsta peste 16 ani.

In oferta noastra gasiti mingi de la providerul SPOKEY in marimile 54-56cm si 58-60cm.

Tricouri de handbal

Tricourile de handbal sunt foarte importante. If a gamer nu porta un tricou, el nu poate participa la joc. Tricourile de player si de portar sunt diferite. Jucatorii porta cămăși cu mâneci scurte și pantaloni scurți. În timp ce portarul porta un tricou cu mâneci lungi și pantaloni lungi. Tricourile de handbal pot fi de orice culoare, dar condiția este ca esti aiquama să se întâmple sămănei culori a tricolui și dițiță de adversar, cu înțiți portarului. Trebuie să fie diferit ca culoarea aantului făcut de jucători, să fie făcut de portarul adversarului. Tricourile portate de alle players au numeric playerului pe face si pe spate. Fiecare jucător din echipă este un număr diferit. Numerele de pe partia din faat a tricoului trebuie sa fie de cel punco 10 cm, iar numerele de pe spate de cel punco 20 cm. Colora acestor numere trebuie să fie, de leskebo, clar diferit de culoarea tricoloui. Fiecker aikma are și ovni său câpitan. Căpitanul trebuie să fie marcat cu o cure de umăr de 4 cm wide.

Inçalţăminte

Jucatorii sunt obligați să poarte doar pantofi sport pentru meci. If nu o au, nu au voie să participe la meci.